Odzyskiwanie danych Lublin | Odzyskaj dane po awarii, usunięciu

odzyskiwanie danych lublin

Odzyskiwanie danych Lublin

Puściłeś format przed sprzedażą kompa, a zapomniałeś odpiąć dysk zewnętrzny? Zaznaczyłeś nie tę partycję, co trzeba? Zasilacz z czarnej listy upalił Ci dysk? A może w odruchu złości wydzieliłeś pecetowi “klapsa”? Cokolwiek to było, siedzisz teraz, patrząc w czarny ekran, myśląc: “Co teraz?”. Co z magisterką? Co z danymi klientów? 

Bez odzyskiwania danych się nie obejdzie. Jeśli na dysku twardym nie było niczego bezcennego i masz czas, możesz próbować samemu. Ale w sytuacji, kiedy potencjalnie utracone dane miały ogromną wartość, a uszkodzenia nośnika są poważne, lepiej powierzyć odzyskiwanie danych profesjonalistom.

Jak odzyskać dane po usunięciu? 

Przy kasowaniu danych system oznacza je tylko jako zastępowalne, zamiast trwale usunąć. Oznacza to, że jeżeli wrzucisz tam coś nowego i te dane trafią na miejsce istniejących danych, to te istniejące zostaną nadpisane

Przypomina to trochę działanie dawnych płyt CD-RW i DVD-RW. Dopóki nie wypalisz nowych plików na płytkę, stare pliki ciągle tam są. 

Ważne! Jeżeli podejrzewasz utratę danych z dysku twardego, zostaw nośnik, nie ruszaj go i nie używaj, żeby nie ryzykować trwałej utraty danych.

Jak odzyskać dane z komputera?

Trzeba zacząć od tego, w jaki sposób utraciliśmy do nich dostęp. Jeżeli po prostu kliknąłeś “Usuń” i opróżniłeś kosz, to nic się nie dzieje. Twoje dane są tam, gdzie były. Po prostu przy następnej okazji zostaną nadpisane przez nowe dane. Dlatego jeśli przez przypadek usuniesz swoją pracę dyplomową, nie panikuj. Po prostu przynieś do nas dysk i odzyskamy ją dla Ciebie

odzyskiwanie danych lublin

Dane usunięte lub zaszyfrowane przez wirusa jest nieco trudniejsze. Gdy przywrócenie kopii zapasowej nie pomoże, z odzyskiwaniem danych trzeba będzie udać się do profesjonalnego serwisu odzyskiwania danych w Lublinie

Awaria mechaniczna jak uderzenie, zgniecenie czy zalanie to już nieco większy problem. Jeżeli poszła elektronika, trzeba będzie znaleźć identyczny dysk i spróbować przenieść do niego talerze. 

Gdy to nie zadziała, pozostają techniki kryminalistyczne i sprzęt z górnej półki, a cena odzyskania danych wynosi wówczas kilka tysięcy złotych za 1 GB danych. 

Jak odzyskać dane z dysku laptopa? 

Z laptopami może dojść dodatkowa trudność, jeżeli dysk będzie trzeba wmontować w inne urządzenie. Laptopy niekiedy mają blokady producenckie. Jeżeli jest to laptop firmowy, może mieć dodatkowe zabezpieczenia, które będą przeszkadzać w odzyskiwaniu danych. 

Jak odzyskać dane z telefonu?

Telefony komórkowe charakteryzują się inną architekturą niż komputery. Nie mają dysków SSD czy HDD. W zależności od stopnia uszkodzenia telefonu i charakterystyki awarii przywracamy dane metodą ISP, łącząc się z płytą główną. Jeżeli ta metoda zawiedzie, odzyskujemy metodą chip-off, poprzez wylutowanie procesora, jednak ten proces odzyskiwania danych jest trudny i ryzykowny.

odzyskiwanie danych z uszkodzonego urządzenia

Odzyskiwanie skasowanych danych z karty pamięci

W przypadku problemów z kartą pamięci, możesz spróbować włożyć ją do czytnika kart pamięci na komputerze i użyć programu do odzyskiwania danych jak StrongRecovery lub EaseUS. Jednak tak jak odzyskiwanie danych z dysku twardego, ten proces może zaszkodzić i bezpowrotnie zniszczyć utracone pliki lub uczynić je trudniejszymi (i bardziej kosztownymi do odzyskania).

Odzyskanie danych z dysku za darmo – czy to możliwe?

Teoretycznie jest to wykonalne za pomocą różnych programów do odzyskiwania danych. Niektóre z nich są nawet darmowe. Jednak ostrzegamy – Z programami do odzyskiwania danych trzeba być bardzo ostrożnym. Bardzo łatwo jest zrobić coś nie tak i tylko pogorszyć sytuację, gdy program odzyska zniekształcone pliki. W Internecie jest mnóstwo historii ludzi, którzy próbowali odzysku danych na własną rękę i trwale się ich pozbyli. 

Z doświadczenia wiemy, że korzystanie z darmowych oprogramowań do odzyskiwania danych przeważnie wyrządza więcej złego niż dobrego a ich skuteczność w porównaniu do komercyjnych programów jest znikoma.

By być szczerym, wartościowe programy do odzyskiwania danych zaczynają się od 700 zł, a ceny profesjonalnego sprzętu do odzyskiwania danych sięgają nawet 45 000 zł. Do tego dochodzi niezbędna wiedza i doświadczenie, jakie mają specjaliści, a tych nie da się wycenić. 

Profesjonalne odzyskiwanie danych w Lublinie

Skąd chcesz odzyskać dane? W jaki sposób straciłeś dane? Jak możemy Ci pomóc w odzyskaniu ważnych danych? Wśród usług w Blue Screen Serwis Komputerowy Lublin znajdziesz:

  • odzyskiwanie danych z dysków twardych, 
  • odzysk danych z telefonów (pliki, wiadomości SMS)
  • odzyskiwanie plików z kart pamięci (karty SD, xD, CF, MMC) oraz pendrive, 
  • aparatów cyfrowych i pendrive’ów i innych nośników danych. 

Ile kosztuje odzyskanie utraconych danych w Lublinie?

W BlueScreen Serwis odzyskiwanie danych zależy od stopnia skomplikowania awarii i rozmiaru danych. Cena usługi zaczyna się od 50 zł natomiast odzyskiwanie danych jest usługą nie mającą górnego limitu cenowego. Cena gwałtownie idzie w górę wraz z rodzajem i “siłą” uszkodzenia nośnika oraz z ilością danych do odzyskania.

Odzyskujemy dane utracone logicznie (przez usunięcie lub awarię) oraz fizycznie (przez uszkodzenia mechaniczne). Cechuje nas profesjonalne podejście i dyskrecja. Utraciłeś dane? 

W naszym serwisie komputerowym zawsze możesz liczyć na klarowne informacje co do kosztów usługi a gdy dokładne określenie ich nie jest możliwe działamy w widełkach uzgodnionych wcześniej z klientem. 

Zapraszamy do kontaktu.

uslugi Overall rating: ★★★★★ 5 based on 4 reviews.
5 1

Imię/Nazwa
Email
Ocena
Treść opinii

Jeden komentarz do “Odzyskiwanie danych Lublin”

Comments are closed.

Blue Screen Serwis

Profesjonalny serwis PC i GSM w Twoim mieście!

Lokalizacja

Łęczyńska 43A, 20-313 Lublin

+48 539 12 14 14
biuro@bluescreenserwis.pl

Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek 09:00 - 17:00